Jsme rodinná, ekologická farma, hospodařící na 80ha především pastvin a luk ve výšce 550 m.n.m. Ze zvířat u nás můžete potkat:

Skot Highland Cattle, jedná se o původní extenzivní plemeno odvozené od keltského skotu, jehož domovinou je Skotsko. Přednost je zejména jeho otužilost a odolnost vůči tvrdým klimatickým podmínkám, která umožňuje celoroční chov v přírodě. Maso z tohoto plemene má vynikající zdravotní a chuťové vlastnosti a další předností je bezproblémové telení. První jalovičky a březí krávy jsme si přivezli v roce 2004 ze Šumavy, dnes jich máme 80ks. Chtějí být stále venku a to za každého počasí. Přestože mají velké rohy a mohou vzbuzovat respekt, jsou velice přítulné a rády si nechají česat svoje ofinky. Jejich telátka vypadají jako malé plyšové hračky, rozpustile skotačí a docela byste se divily, že chodí od 3 měsíců pravidelně každý den do telecí školky pod vedením zkušené matky krávy, které se pravidelně a spravedlivě střídají. Více info o tomto speciálním plemeni zde www.highlandcattlesociety.com

Ovce plemene Suffolk, které používáme pro smíšenou pastvu - jedná se o masné plemeno. Třikrát za dva roky tu máme veselo, když je doba bahnění a skotačí nám kolem domu 40 malých jehňátek. Ne každá maminka je vzorná a tak nás u některých čeká přikrmování z lahve. Krásný zážitek pro každého milovníka zvířat. 

  

Chov koní plemene Hafling  - Daisi, temperamentní a zvědavá klisna, která si občas myslí, že je spíš pejsek. Je moc přítulná a vděčná za každý kontakt. Český teplokrevník – Delissa, hodný obřík, která se ze závodního parkurového koně stala po úraze pohodovou parťačkou na vyjížďky do přírody. Zatím poslední je norický kůň Lord, který je na světě již od roku 1991, ve svých pěti letech oslepl, ale přesto si prošel tvrdou prací v lese. Nyní si u nás užívá důchodu, chodí rád na procházky a sveze i malé děti. 

  

 

Psi – border kolie Baira na pasení ovcí a krav. Flanderský bouvier Eastwood v důchodovém věku, který dříve také pásl skot a ovce, nyní na odpočinku a čokoládový labrador Beníček, pes s vlastním názorem, který miluje vodu a od Bairinky se učí také pasení.Kachny, indičtí běžci, husy, slepice. A pro ty nejmenší králíci, morčátka a další zvířátka ve vznikajícím zooparku.


  

Odebírat novinky

Chcete-li dostávat nejnovější zprávy z farmy, zanechte nám Váš email.